טוען...

הקלד ביטוי לחיפוש

עבודה מהבית יתרונות וחסרונות

רבים חושבים שהעבודה האולטימטיבית היא עבודה מהבית. לקום בבוקר, לפזר את הילדים במסגרות, לעשות טיול לכלב, לשתות בנחת את הכוס קפה ורק אז להתחיל את היום. אין פקקים, לא צריך למצוא מקום חניה, אין לחץ ומרוויחים לפחות שעתיים ביום כי חוסכים את הנסיעות, ומה שבטוח שאף פעם לא נאחר לעבודה. האמנם?

בלעבוד מהבית יש הרבה יתרונות, אך גם לא מעט חסרונות, עבודה מהבית אינה מתאימה לכל אחד. בין אם אתה שכיר או עצמאי עבודה מהבית דורשת משמעת עצמית גבוהה.

מהן היתרונות והחסרונות לעובדים שכירים

השילוב בין קריירה תובענית וניהול חיי משפחה הם לא פשוטים, לכן ארגונים שונים לרוב חברות הייטק מאפשרים לעובדים לעבוד מהבית (גם אם לא כל השבוע לפחות יום או יומיים בשבוע). הטכנולוגיה של היום המאפשרת לנו לעבוד און ליין עם חברות בארץ ובחו"ל על ידי שיחות סקייפ, פגישות אינטרנטיות, שיחות ועידה ועוד, זאת ניתן לבצע מכל מקום ואין צורך להגיע לעבודה במיוחד למשימות מסוג זה.

היתרונות – חיסכון בזמן הנסיעות בבוקר למקום העבודה, פחות לחץ נפשי של ארגון זמנים (שילוב בית, עבודה וילדים), אין צורך לקחת ימי חופשה בשביל סידורים וארגונים, האפשרות לעבודה בשעות לא שגרתיות (למי שעובד עם חו"ל) ועוד. יש מנהלים אשר מעידים שתפוקת העבודה של העובדים גבוהה יותר כאשר הם עובדים מהבית.

חסרונות – טוב אז רק נשטוף כלים, ורק נוציא את הכלב, ורק להכניס בגדים לכביסה והופ השעה 10:00, מתחילים לעבוד ….. והגיעה השעה 12:30, עכשיו ארוחת צהרים, ויושבים מול הטלוויזיה אוכלים, ואז מתחיל סרט יפההההה כבר חודשים אני רוצה לראות את הסרט הזה שיא המתח, מקסימום אני ישלים את השעה הזאת בלילה, וככה אנשים שעובדים מהבית, מוצאים את עצמם בשעה 17:00 עם 4 שעות עבודה. עבודה מהבית זה לא משחק ילדים, צריך משמעת עצמית מאוד מאוד גבוהה כדי להישאר בעבודה גם כשאתה בבית.

חסרון נוסף לעבודה מהבית – אנשים רבים שעובדים מהבית מעידים שחסר להם את הביחד, את הצוות, את החבר שאפשר לדבר איתו בבוקר או בהפסקות, אין חיי חברה (כמעט) ולאחר מספר חודשים מרגישים את ההבדל ואת הקושי.

ועוד חסרון לעבודה מהבית (כן יש מלא…)- בשעה 13:00-14:00 מגיעים הילדים, צריך ללמד את הילדים מהתחלה שאבא/אמא עובדים, אנחנו פה אבל לא פה, לא נכין לכם אוכל, לא נעזור לכם בשיעור הבית כי אנחנו עובדים, ועוד לא דיברנו על הרעש שהילדים יוצרים.

מהן היתרונות והחסרונות אצל עצמאיים

כאשר אתה עצמאי ישנם המון הוצאות לעסק: שכירות, חשמל, מים, ארנונה, ציוד משרדי ועוד. לכן לא מעט עסקים קטנים עובדים מהבית, אפילו עסקים עם עובד או שניים ממשיכים לעבוד מהבית.

היתרונות – בשנים הראשונות של העסק היתרון העצום הוא חיסכון בכסף על שכירות והוצאות אחרות. כמו שידוע עצמאים עובדים מסביב לשעון כדי למנף את העסק גם אם זה באמצע הלילה, לכן העבודה מבית מקלה עליהם, יתרה מזאת, כאשר אתה מצהיר שאתה עובד מהבית אתה מקבל זיכוי על חלק מהוצאות הבית, ואם אתה גר בשכירות, חלק מתשלום השכירות אף מוכר במס.

חסרונות – אז בנוסף לחסרונות שקיימים אצל שכירים שהם מקבילים לחסרונות אצל עצמאיים, ישנם עוד מספר חסרונות, פגישות – לא נראה טוב לקיים פגישה בבית, גם בהנחה שיש בבית לקיים פגישות, מה עושים עם פגישה בשעות שהילדים בבית ועושים רעש?

חסרון נוסף – אנשים פותחים עסקים בשביל להרוויח כסף, וכמה שיותר יותר טוב, אבל מה עושים שהעסק גדל, ויש צורך לאחסן סחורה, להביא עוד עובד, או להקים עוד עמדת עבודה, האם יהיה מספיק מקום או שיעבדו בצפיפות?

לעבודה מהבית יש יתרונות וחסרונות לשכירים ועצמאיים, אם אתם אנשים עם משמעת עצמית המסוגלים לעשות הפרדה בין הבית ולעבודה אז אתם תהנו לעבוד מהבית, אם אתם לא מסוגלים לעשות הפרדה מלאה המשרד הוא המקום בשבילכם.

תגובות

Your email address will not be published. Required fields are marked *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות