טוען...

הקלד ביטוי לחיפוש

עבודה בהייטק, בועה או חלום?

בני נוער וסטודנטים רבים שואפים להשתלב בתחום הייטק, החלום לעבוד בחברה גדולה ולרכוש ניסיון או לפתח איזה סטארט-אפ ולעשות בשלב מסוים אקזיט. מי לא רוצה להיכנס לעבודה עם משכורת גבוה, רכב צמוד, טלפון חברה, ימי גיבוש, מתנות וליהנות מהתואר של "איש הייטק".

במהלך שנות ה-90 , מדינת ישראל ביססה את מעמדה כמרכז הייטק עולמי. אלפי עובדים נהנו בשנים אלו ממשכורות עתק, רכבים חדשים ותנאים מרחיקי לכת. בעקבות ההצלחה האדירה בתחום ההייטק צעירים רבים נהרו ללמוד את המקצוע כדי להשתלב בתחום זה.

בשנת 1999 התחילה הצניחה בתחום ההייטק ובשנת 2000 התפוצצה הבועה. אלפים מעובדי חברות ההייטק נשלחו לבתיהם ומשפחות רבות קרסו כלכלית ונפשית. שיעור האבטלה גדל למספרים מהגבוהים ביותר שמדינת ישראל ידעה.

כמעט 2 עשורים אחרי התפוצצות הבועה, אנו רואים חברות ענק בינלאומיות הפותחות בישראל מרכזי פיתוח, ממרכזי פיתוח של רכבים אוטונומיים (ישראל המובילה בעולם בתחום), פיתוח שבבים (חברות ענק כמו Qualcomm), חברת גוגל הענקית, פייסבוק כמובן, מיקרוסופט, HP, IBM, DELL, אינטל,ועוד.

ריבוי חברות הענק מביא בשורה לישראל, בישראל משכורות ההייטק עולות לגבהים עצומים בשנים האחרונות, חברות זרות שמגיעות משלמות פי שלוש, ארבע ולפעמים גם חמש מהמשכורת הממוצעת בישראל עבור עובד הייטק בעל ניסיון, יחד עם זאת יש לא מעט אנשים הסוברים שדווקא זה יביא לקריסה, ולפעם השנייה בה הבועה תתפוצץ (וקצרה היריעה מלהרחיב בנושא).

הייטק ומשפחה

מי שבתחום הייטק יודע שהעבודה דורשת המון שעות, ולעיתים לא שגרתיות (לדוגמא מי שעובד מול חו"ל). בשנות ה-90, ברוב חברות הייטק, מקום העבודה היה מספק גני ילדים לילדי העובדים, צהרון, בחופשים קייטנות, אין צורך ל"בזבז" את הזמן בשביל לפזר את הילדים בגנים או במוסדות, מגיעים לעבודה עם הילד, וככה חסכנו עוד שעת עבודה. כיום ההטבה הזאת כבר לא קיימת למיטב ידיעתי.

כאשר אחד מבני הזוג עובד הייטק, ניהול החוג המשפחתי נופל על בן הזוג השני, הקפצה של הילדים לחוגים, אסיפת הורים או טקסים בבית ספר, קניות, ממזון ועד ביגוד והנעלה ועוד.

כאשר שני ההורים עובדים בתחום ההייטק, בהחלט קיימת בעיה, לרוב הורים אלו ימצאו מטפלת להוצאת הילדים מהמסגרות, הכנת שיעורי בית, בישול, ניקיון ועוד, שעות איכות של ההורים עם הילדים יהיו בדרך כלל בימי שישי שבת, חגים וחופשות אחרות.

כיום, ישנן חברות הייטק אשר מספקות לעובדים שירותי כביסה, חוגים, חדרי מנוחה, חדרי משחקים (לא משחקי קופסה…) X-Box, PlayStation, Wii ועוד , אפשרות להבאת בעל חיים למקום העבודה, בתי קפה, חדר קולנוע. כווווווווווווול "הפינוקים" האלה רק כדי שהעובד ישאר בעבודה וימשיך לעבוד, לעובד אין צורך ללכת הביתה הוא יכול להישאר במקום העבודה ולהתאוורר, מה גם שיש חברות, שהרבה יותר נעים בעבודה מאשר בבית….

האם השכר בהייטק באמת גבוה כמו שחושבים?

השכר בתחום ההייטק אכן גבוה מהשכר הממוצע במשק, השכר הממוצע בהייטק בשנת 2017 עמד על 24,160 ש"ח ברוטו (כך לפי חברת צבירן) כאשר המשכורות של ראשי צוותים וראשי פרוייקטים נוסקים לסכומים של 30K-40K ש"ח, ועובדים ללא ניסיון מתחילים בסכומים כ-10K-15K ש"ח ברוטו.

לסיכום, אפשר לומר, עבודה בהייטק היא שילוב של 2 הדברים, בועה וחלום, למי שאוהב את תחום העיסוק שלו יכול להגיע רחוק, רק לקחת בחשבון שעליך להמשיך ולהיות רלוונטי כל הזמן, להתעדכן בשפות וטכנולוגיות חדשות, עבודה בהייטק זה לא משחק ילדים זה מלחמה על הידע.

תגיות:
מאמר הבא >>

תגובות

Your email address will not be published. Required fields are marked *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות