טוען...

הקלד ביטוי לחיפוש

מה כדאי, רכב חדש או יד שניה

הדילמה הגדולה של מרבית האנשים האם לקנות רכב חדש או יד שניה. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר רכבים חדשים על הכביש, החל מרכבים קטנים ועד לג'יפונים. אם בעבר קניית רכב חדש הייתה בגדר חלום ואפשרית רק לאנשים מבוססים, כיום קל יותר לקנות רכב חדש בזכות גמישות בתנאי התשלום, טרייד אין ואופציות תשלום נוספות הקיימות בשוק.

אז מהם היתרונות ברכישת רכב חדש

ישנם לא מעט יתרונות בקניית רכב חדש:

  •  טסט – לא צריך לעשות טסט ב-3 שנים ראשונות (כן משלמים אבל אין צורך להגיע למכון הרישוי)
  • ללא בעיות מכניות – לרוב המוחלט של הרכבים החדשים יהיה צורך בטיפול השנתי ולא יותר.
  • בטיחות – הרכב מצויד במערכות בטיחות חדישות (מערכות התראה ועוד)
  • אביזרים – מערכת מולטימדיה חדישה
  • אחריות יצרן

עם זאת, החיסרון העיקרי ברכישת רכב חדש הוא בשלוש השנים הראשונות הרכב מאבד כ-40% מהמחיר המקורי בו רכשנו את הרכב.

קניית רכב חדש נחשבת למותרות ומרבית האנשים לוקחים הלוואות כדי לרכוש רכב חדש.

הרכבים החדשים מגיעים עם מערכת מולטימדיה מתקדמת אשר בהן ניתן להתקין וויז, יוטיוב, וכמו כן המערכת מתחברת לטלפון הנייד כך הנהג מרוכז בנהיגה ולא מתעסק בטלפון.

בנוסף ישנן מערכות בטיחות שונות כמו מובילאיי, בלימת חירום אוטונומית, התראת סטייה מנתיב וזיהוי שלטים.

מחיר רכבים יד שנייה

המחיר בקניית רכב יד שניה הרבה יותר "משתלם" מאשר קניית רכב חדש, אך יש לקחת בחשבון כי (על פי רוב) רכבים יד שנייה מבקרים יותר במוסך, וככל שהשנתון נמוך יותר (והרכב זול יותר) השחיקה והבלאי הטבעי של הרכב גבוהים יותר ודורשים יותר טיפולים וההוצאה כספית גדולה יותר כאשר בכל ביקור כזה במוסך אנו נפרדים מכמה מאות או אלפי שקלים.

בכדי למזער את הביקורים במוסך שעלולים להיות בקניית רכב יד שניה, אנו מבצעים בדיקה לרכב לפני הקנייה במכון המתמחה בבדיקות רכב לפני קנייה.

מתי נמליץ דווקא לקנות רכב יד שנייה ולא חדש?

  • לנהג חדש – נהגים חדשים בד"כ הינם נהגים מתחת לגיל 24, והרכב הראשון משמש לא פעם להתנסויות, במידה והרכב נשרט או מקבל מכה לרוב אפילו לא נטרח לתקן את המכה.
  • רכב שני בבית – כאשר יש כבר בבית רכב חדש אחד, ברוב המקרים הרכב השני יהיה יד שנייה לחיסכון בעלות הביטוח (אין צורך בביטוח מקיף), נסיעות רק בתוך העיר ועוד.
  • חיסכון בירידת ערך הרכב.

לסיכום, כיום, כאשר ניתן לרכוש ג'יפון ב-60 תשלומים של 2000 ש"ח, בתוספת מקדמה של 20K ש"ח, לא מעט אנשים עוברים לרכבים חדשים, מה שמוזיל אף יותר את מחירי הרכבים יד שניה (עניין של היצע וביקוש).

אף אני (הכותב) נהגתי כך ורכשתי רכב חדש בהלוואה, אך יש כלל מאוד מאוד חשוב! האם תוכלו לעמוד בהוצאה? אם כן, תהנו ומזל טוב, אם לא, עשו טוב רק לעצמכם וחפשו רכב בתקציב שאתם יכולים לעמוד בו, כי בסופו של דבר מדובר ברכב בלבד ואתם לא רוצים שהרכישה הזו תיצר לכם בעיה של תזרים חודשי.

 

בהצלחה ותתחדשו!

תגובות

Your email address will not be published. Required fields are marked *

עוד בלוח רכב הומלס:

 

לוח רכב יד שניה  –  לוח רכב מסחרי – לוח רכב שטח

שינוי גודל גופנים
ניגודיות