טוען...

הקלד ביטוי לחיפוש

איזה חיית מחמד הכי מתאימה לי, כלב או חתול (או תוכי).

אנשים רבים רוצים לצרף חיית מחמד לבית כזו שתהיה חמודה שאפשר לשחק איתה מתי שרוצים. אך איזה חיית מחמד באמת מתאימה לי? האם אני באמת מוכן להכניס חייה לביתי!? כאשר אתם מחליטים להביא חיית מחמד הביתה תחשבו קודם האם אתם באמת אוהבים חיות או שאתם רק מנסים לרצות את הילדים או הבן בת זוג, קחו בחשבון שרוב הסיכויים שאתם אלו שתצטרכו תטפלו בחייה. דבר נוסף שעליכם לזכור שגם לחיית מחמד יש רגשות, צרכים והוצאות כלכליות הנלוות לכך.

האם אתם אנשים של כלבים או חתולים (או תוכי)? סקירה קצרה במה מדובר:

כלבים – כלבים הם חיות מחמד שדורשים המון תשומת לב, חום ואהבה. אצל הכלבים ניתן לראות את הרגשות שהם חשים באותו הרגע, כלומר אם הכלב שמח הוא מקשקש בזנבו, קופץ ורץ בכל הבית, אם הכלב מפחד זנבו יהיה בין הרגליים, אוזניו ירדו כלפי מטה, גופו יהיה כפוף (כמו כניעה) וינהם, אם הכלב עצוב עינוי יראו זאת ועוד.

הטיפול בכלבים דורש מהבעלים זמן וסבלנות לדוגמא: יציאה לעשיית צרכים עליכם לצאת עם הכלב לפחות 3 פעמים ביום כאשר לפחות טיול אחד יהיה טיול ארוך לפריקת אנרגיות הכוללים ריצה ומשחק, לדאוג לאוכל, שתיה ומקום שינה הולם שיתאים לכל תנאי מזג האוויר, משחקים (צעצועים), לא לשכוח אילוף כלבים לצורך משמעת ומניעת בעיות בזמן הטיולים, לתת חום ואהבה, חיסונים ואם אתם יוצאים לחופשה יהיה עליכם לחשב גם את עלויות הפנסיון לכלב.

חתולים – חתולים הן חיות הנחשבות אגואיסטיות אבל אצילות, למרות שיש כאלה יוצאות מן הכלל, החתולים אוהבים את השקט שלהם ולא דורשים יותר מידי, כל עוד יש להם אוכל ומים, ארגז חול לעשיית צרכים ומדי פעם כשבא להם איזה ליטוף הם מסודרים, מקום השינה המועדף שלהם בדרך כלל בארון הבגדים לכן כדאי לכם לדאוג שיהיה סגור. גם חתולים מראים רגשות לדוגמא: חתול שמח יתחכך עליכם, יגרגר ויש גם כאלה שמלקקים. חתול כועס יהיה עם האוזנים אחורנית וינסה לתקוף ועוד. למרות שחתולים הם חיות יותר נוחות עליכם לדאוג גם לצעצועים ומעמד גירוד להשחזת ציפורניים (כדי שלא יהרסו את הרהיטים) וכמובן חיסונים.

תוכי – אם הבנתם שאתם לא אנשים של חיות עם פרווה אז תוכי הוא בעל כנף יפה וצבעוני ולפעמים קצת צווחני אבל מה שבטוח ללא פרווה. גם לתוכי יש המון זנים וגדלים יש תוכים האכלת יד (מוחתם) כלומר תוכים שניתן להחזיק אותם. הטיפול בתוכי פחות מסובך, אבל עדיין קיים צורך במספר דברים בסיסים: הכלוב שיהיה מספיק גדול, אוכל, מים וגיר לשיוף המקור. ישנם אנשים אשר גוזרים לתוכי את סוף הנוצות בכנף כדי שלא יברח. אנחנו כמובן נגד אין שום סיבה לגזור נוצות פשוט תדאגו לשחרר את התוכי בחדר שהחלונות סגורים. יש זנים מסוימים של תוכים שניתן לאלף, החל מחיקויים, פקודות ועוד, אם כבר חשבתם לאלף מומלץ לחקור ישנם סוגי תוכים מתאימים לאילוף כמו גאקו, קקדו וארה.

ישנם חיות מחמד נוספות, נחשים, דגים, ארנבים, אוגרים, לטאות ועוד, לא משנה מה אתם לוקחים רק תעשו טובה, תחשבו טוב טוב אם אתם רוצים אותם, אם אתם מסוגלים לענות על הצרכים שלהם, לא נעים להיות יתום.

תגובות

Your email address will not be published. Required fields are marked *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות